kde je chlapec?

Autor: Peter Gábor | 4.1.2013 o 17:30 | (upravené 4.1.2013 o 17:41) Karma článku: 0,00 | Prečítané:  78x

KLOP, KLOP Žena sa pozrela na hodiny. Bolo desať ´´Niekto klope, choď otvoriť!´´, povedala postaršia žena ryšavému chlapčekovi. Volal sa Filip. Filip  odložil metlu naspäť  hlboko do šatníku, dobehol k dverám a trochu ich pootvoril. ´´Prosím?´´ Z dverí na Filipa hľadeli dvaja páni oblečení v oblekoch a vyzbrojení doširoka roztvoreným úsmevom. Jeden z nich bol šedivý a pokojný, ten druhý roztrasený a čiernovlasý a  ako sa vraví, ucho. ´´Ahoj, máš doma rodičov?´´ Filip iba pokrútil bojazlivo hlavou, že nie. ´´Aha, hm´´, páni pozreli jeden druhému do očí,´´ a vieš kto je  Jehova?´´ Povedal ten mladší. Filip nevedel ako zareagovať,  no napokon z neho vyšlo:´´ Mami..asi niečo o ockovi!!!!´´ Ten starší sa pousmial. Mladší civel zarazene na to ryšavé decko, v modrom tričku supermana.

 

Matka postavila cigaretový ohorok do priehradky plného popolníku, ktorý mal zaujaté svoje stanovisko vedľa peňaženky a tanieru s vianočkou s maslom.

´´Kde sa zase ožral, ten buzerant!!!´´ Zakričala do priestoru bytu. Tieto sladké slová dozneli až do uší  pánov a aktivovali ešte väčšiu horlivosť, až takú že im snáď za zadkom páchol dym a síra.

Jej vrásky sa  zbiehali do neurčitých abstraktných bodov, ktoré v konečnom dôsledku dávali za vznik charakterovému umeleckému dielu - starobe.

Sedela v kuchyni za stolom. Kuchyňa bola ladená do zelená. Riady boli plné a v niektorých momentoch pripomínali Mount Everest. Bol to ten väčší typ kuchyne s čiernobielymi kachličkami na zemi. Rukami si prešla po umytých vlasoch.

´´Maaaami!!!´´ Ozvalo sa z chodby.

´´Ideeem!!!´´ , matka si ešte raz potiahla z cigarety. Chcela ju odložiť, no nakoniec si ju vzala so sebou aj s popolníkom. Prechádzala popri kúpeľni.

´´Opováž sa ísť do kúpeľni, ešte sa musím vyfénovať!´´

´´Maaaamiiii!´´

´´Čo kričíš ako blbý, do kelu!!´´ Matka ťažkopádnym pohybom kráčajúc v šľapkách došla až k dverám.

´´Som zvedavá, čo ten starý dement zasa vyviedol.´´

Filipa rukou odsunula na bok a pozrela na tých dvoch pánov s celkom prekvapeným pohľadom.

´´E áno?...´´, čakala na odpoveď. Popolník odložila na stolík obďaleč od vchodových dverí.

´´Dobrý, my by sme sa vás chceli opýtať, že či poznáte Jehovu?

Matka si potiahla z cigarety. Obaja páni venovali svoje pohľady vyfukujúcemu dymu z jej úst.

´´Koho?´´

´´Jehovu, nášho pána´´

´´ Boha myslíte? Noo, poznám poznám...´´,zasmiala sa matka a v zapätí si zakašlala. Malý Filip stál pri mame a hľadel na pánov ako na dlhé tenké bledé stĺpy kedysi hľadeli grécki myslitelia.

´´A čo s ním?´´ ,dodala matka.

Páni sa pozreli na seba. Očividne dostali príležitosť, a tak starší, zrejme za- učiteľ, drgol do mladšieho. Ten sa v zapätí prebral a bojazlivo začal.

´´TTu máme nenejaké  časopisy. Ono.. Jehova je.. vlastne hm Ako by som to...´´ v rýchlosti vybral zo svojej hnedej aktovky tenké časopisy s názvom Strážna veža.

Matka na ne očami pozrela, potom rovno do tváre tomu mladému. Ten sa usmial.

´´Toto vydáva Boh?´´ Spýtala sa matka.

´´Jehova ...no vydáva ako vydáva, heh´´, mladý sa pousmial.

Matka sa neveriacky  zahľadela na obidvoch pánov. Ten starší nevydal ani hlásku.

´´Tak odkážte tomu Jehovovi, či Bohovi, že je to hajzel..môžete to tam aj kľudne napísať!!!´´ skočila do reči matka. Napriahla ruku, že ide zatvoriť dvere, keď zrazu ten starší vopchal svoje lakerkové chodidlo medzi dvere a pánty.

´´ Verím tomu, že si úprimný človek...každá minca ma rub aj líc...niekedy človek nechce pravdu vidieť, prijať to , čo mu bolo ponúknuté. Mám otca, ktorý má deväťdesiat rokov a kopu bratov..každý z nás si niečím prešiel..chceš byť slobodný človek?´´

Matka na postaršieho pána v obleku hľadela s pootvorenými ústami.

´´ Ja som slobodný človek. Hľadajte pravdu a pravda vás oslobodí!!!  Ja už slobodný som..buď aj ty a vypočuj si, čo píšu naše štúdia písma spoznaj Jehovu. Nechceme od teba veľa, chceme ťa len zachrániť´´

Nastalo ticho.

Malý Filip sa zahľadel na svoju matku, ktorá vtom momente držala v rukách už iba cigaretový ohorok, ktorý kedysi dávno bol možno cigaretou.

Matka prehltla.

Mladé ucho pozerá na svojho učiteľa, ktorý zasa hladí na matku. Mladý váha, no po chvíľke zdvihne ruku a predloží matke pred tvár farebné časopisy.

Matka na ne pozrie, no tento krát s iným výrazom.

´´Choď do izby Filip...´´, zahlási matka zahľadená na časopisy.

Filip potiahne mamu za zásteru, nechápe.

´´Zmizni do izby´´

´´Choď do izby Filipko, my sa tu s mamkou porozprávame. Ale potom môžeme aj s tebou, ak budeš chcieť.´´ Ozval sa postarší pán v obleku a pohladil asi desať ročného chlapca po tvári.

Matka pozvala pánov dovnútra.

Páni v tmavých oblekoch s úsmevmi prekračujú prach bytu. Matka odstupuje nabok a mávnutím ruky posiela Filipa do izby. Filip sa zatvári kyslo a otáča sa. Starší pán sa už nachádza v byte. Mladší zatvára vchodové dvere. Zaznie kľučka a zrazu to príde. Postarší pán chytí malého Filipa za ramená a sotí ho do skrine oproti pri stene. Mladý vrazí aktovkou matke rovno do tváre. Matka padá na zem. Popolník letí na dlážku. Popol cigaretového ohorku sa roztrúsi po vzorovanom koberci.

Tma

´´Ty kurva, kde máš peňaženku????!!!!´´ Letí facka, ženský krik.

Tma

´´zavri to decko dade do piče a zalep mu ústa´´ Mladšia ruka v obleku ťahá  ryšavé vlasy , zaznie plač a krik.

Tma

Odlepenie pásky.

tma

´´Jebnutá si? Nerev!!!´´ Postaršia ruka schytá ženské ústa a tvaruje ich do písmena ´o´, ´´ kde máte peniaze sa ťa pýtam!!!´´

Tma

Mladšia ruka dlaňou otvára dvere šatníku a vhadzuje tam, to čo ťahalo za ryšavé vlasy.

Tma

Zabuchnutie  dverí a detský plač...

 

Postarší pán v obleku sa prehrabával v spálni ,v nočnom stolíku. Vybral celý šuplík a zahodil ho nervózne na zem a ešte si aj doňho kopol.

Rukou si prešiel po tvári. Mal asi tak 50 rokov. Nebol to ten typ, ktorý by bol dedom nejakého decka. Možno niekde na zemi aj mal svojho vnuka, no istotne buď o ňom nevedel alebo ak aj vedel, tak sa tváril, že nie. Klamem, vedel. Jeho vnuk bolo to mladšie ucho, ktoré vrazilo tej žene aktovkou rovno do tváre. Stratený prípad.

Mladé ucho sa nachádzal  v kuchyni. V rukách zvieral peňaženku a v ústach prežúval vianočku. Z peňaženky vybral všetky karty aj Billa kartu a samozrejme peniaze. Všetko si to skryl do vreciek. Prehltol.

Ako vravím, stratený prípad už od 14tich rokov. Päť rokov strávených v nápravno-výchovnom ústave pre maloletých za vážne ublíženie spolužiakovi(trvalé následky) mladému zaručilo akurát chrbát zo strany  vlastného otca. Matka nebola. V niektorých alebo vo väčšine rodín z poviedok a amerických filmov, syn nepozná otca, no v tomto prípade syn nepoznal matku a po tých piatich rokoch už ani otca, tak sa mladého ujal starý otec, celoživotne drobný zlodej, ktorého v Leopoldove, v Bystri a v Martine poznali  po krstnom mene. Chlapcovi sa nedostalo nikdy normálnej výchovy, dokonca ani tej kriminálnej sa už nedokázal chytiť...ostal niekde medzi vyzretím a detským svetom a starý ? Ten nevyzrel nikdy...

 

´´Tá piča tu nemá nič!!!´´ odpľul si postarší pán a vošiel do obývačky, kde sa nachádzala matka. Ležala na zemi a pred ňou stál Mladé ucho, ktorý ju upokojoval 9mmvou pištoľou.

Matka plakala.

Boha, nech drží hubu!!!´´ sťažoval sa postarší pán v obleku.  Mladé ucho zamával pred matkou svojou pištoľou ako rapper, snažil sa pred starým otcom uspieť.

´´Ty piča, drž hubu, lebo ťa zabijem...počuješ?´´ kričal mladý na celý byt. Postarší pán v obleku, teda starý otec, ukázal gestom nech je tichšie.

´´ Sme v bytovke nekrič tu , že tu niekoho zabiješ, ty chumaj...´´

Mladé ucho pozrel na starého otca.

´´Prepáč´´

Postarší pán nad mladým nervózne mávol rukou. Pohybom sa nachvíľu vzdialil od dvojice , no v momente pribehol k matke.

´´Kde máte ešte peniaze alebo niečo cenné!!!!??? Si myslíš, že mi toto stačí? ´´ V dlani drží hŕstku mincí a máva ňou pred ženinou tvárou.

Matka po ňom zazerá ako mysľou zbavená. Striedavo sleduje pohľad na Mladé ucho a na postaršieho pána.

´´Kde mám Filipa?... chcem svojho Filipa....´´narieka matka.

´´Kto je kurva Filip?´´ sťažuje sa postarší pán

´´Ten malý  asi...neviem´´ ozval sa Mladé ucho.

 

Postarší pán sa posadil na gauč.

´´Zalep jej hubu´´

 

Celá obývačka pôsobila v nie príliš luxusnom duchu. Tapety boli vzorované, ako keby pôvodné. Televízor starého typu značky ORAVA , na ktorom bola preložená biela dečka pre spríjemnenie obývacieho priestoru. Na stene viseli fotky jej so synom. Niekde je iba Filip a niekde celá rodina aj s otcom. V strede obývačky bol malý konferenčný stolík s dlhým svietnikom.

 

´´Toto je v piči´´, zhlboka dýchal.

´´Ukľudni sa, nerobí ti to na srdce dobre´´ Riekol Mladé ucho zalepujúc postaršej žene ústa, tá sa mykala.

´´ Ja viem dobre , čo mi nerobí na srdce dobre!!´´, Ukázal nervózne prstom na Mladé ucho.

´´Idem sa radšej vysrať´´, povedal starší pán a ťažkopádne sa postavil a odišiel do chodby. Mladé ucho pozeral na postaršiu ženu. V pozadí bolo počuť ako sa otvorili dvere a v zapätí zatvorili- zamknutie.

Mladé ucho ešte stále sledoval postaršiu ženu, ktorá ho s hrôzou v očiach sledovala taktiež. Jej ústa boli už zalepené. On k nej ešte pristúpil a pomaly jej pritlačil pásku k ústam aby držala . Tá matka mala na sebe domáce fľakaté šaty. Jej nohy boli celkom odkryté. Oči mladého ucha zamierili priamo tam. Žena si ich okamžite stiahla. Z pod striebornej pásky začala nariekať. Bol to taký tlmený nárek. Mladé ucho začal ale zhlboka dýchať. Na chvíľu do seba vtiahol obe pery, potom si po nich prešiel svojim jazykom.

Tma.

Niečia ruka schytila ženské chodidlo.

Pohľad toho mladého smeroval do chodby, pre kontrolu.

 

Starý pán sedel na toalete a tlačil do misy. Nohavice mal stiahnuté až k členkom. Akurát v pozadí niečo začľupotalo.

 

Mladé ucho mal položenú svoju chladnú bledú ruku na postaršom ženskom stehne- stále smerovala vyššie a vyššie. Žena plakala. Slzy jej zalievali oči a tiekli dole lícami. Mladé ucho to vôbec neregistroval, vôbec to preňho nebolo zaujímavé. V rýchlosti sa rozopol. Postaršiu ženu silným chmatom stiahol k sebe. Tá sa začala brániť v podobe prudkých kopancov. Mladé ucho nevydal ani len hlásku ,len vzdychal.

Prsty zarývajúce sa do kože preliezli gumičku nohavičiek, stiahli ich dole po stehnách.

Krik

Starý pán na záchode tlačil

Remeň sa vyvliekol z očiek na nohaviciach

 

Zviazali sa sním ruky

Krik

Starý pán na záchode tlačil.

Rozopnutie  zipsu. Jeho ústa dychčali špúlili modrasté akoby mŕtve pery.

Žena sa cítila byť už unavená. Nikdy pred tým z nej nevyšlo toľko sĺz.

Tma

Mladé ucho položil postaršiu ženu na brucho . Roztiahol jej nohy. Žena plakala, pomedzi pásku sa dostávalo vonku niečo ako kvílenie.

Žena sa natriasala. Mladému tiekli z úst po perách kvapky slín. Pohľad občas kontroloval chodbu. Mladé ucho iba prirážal, žena sa natriasala, rukami  škriabala po koberci a zatvárala oči ako len vedela.

Tma.

Starý pán vzal do rúk toaletný papier.

Mladé ucho do nej prirážal. Jeho sliny dopadali na jej belasý chrbát, boli ako kúsky peny tvora s besnotou.

Starý pán spláchol a vytiahol si nohavice.

Tma

Mladé ucho poriadne zaťal a vykríkol.

Starý pán otvoril dvere a na svoje počudovanie čo počul , rýchlo dobehol do obývačky.

Mladý akurát privieral oči a ženu oboma rukami držal okolo krku..Jeho hlava sledovala v orgazme strop. Zhlboka dýchal. Pomaly otvoril oči , keď si všimol starého pána- svojho komplica a deda ako naňho hľadí. Dedo, keď to zbadal okamžite skopol  svojho kolegu zo ženy.

´´Ty si sa načisto zbláznil?´´

´´Nechaj ma!´´ namietal. Mladé ucho ležal na zemi a zapínal si opasok. Starý doňho kopol ešte raz. Postaršia žena ležala na mieste a iba plakala.

´´Ty si absolútne jebnutý? Vieš, čo si spôsobil?

´´Čo?´´, mladý nechápal.

´´Spravil si sa? ´´

Starý pán chytil mladé ucho za vlasy a pritiahol si ho k sebe.

´´Spravil si sa ty kokot či nie?´´

Mladé ucho to vôbec nechápal .Jeho skrivený pohľad visiaci na  kolegových rukách krčil nosom.

´´No hej...no..asi´´

Starý pán nevedel uveriť slovám, ktoré práve počul.

´´Ty si načisto idiot- tupec- jeden vydrbaný!´´ Pustil Mladé ucho na zem a posadil sa na gauč. Chvíľku sledoval postaršiu ženu ako sa s plačom snaží navliecť si naspäť nohavičky. Mladý sedel na zemi a sledoval svojho deda.

Starý pán chcel niečo povedať- nadýchol sa, no na chvíľku , akoby stratil dych.´´ To že si sa do nej spravil, je....´´nadýchol sa´´, ako kebyže necháš svoju fotku s adresou  a s  číslom  na mieste činu´´.

Mladý prikyvuje s vypúlenými očami. Postaršia žena počúvala taktiež, v očiach mala hrôzu.

´´Dnes, tí hajzli dokážu všetko, nepozeráš telku, veď ty si mladý. Tí vyšetrovatelia , dnes všetko o tebe zistia...a ty si to do nej napustil...ešte nebodaj , ak otehotnie´´, starý pán znervóznel a zakričal,,´´ LEBO SI DEMENT AKO TVOJ FOTER!!!

Mladý sa zľakol a pozeral do zeme. Postaršia žena sa ťažkopádne posadila a začala oboch pánov prosiť. Spojila si dlane v jednu a plakala. Niečo hmkala.

Lupiči sa na seba pozreli.

´´Čo chce?´´

´´Čo ja viem, čo som´´ , povedal starý, ´´ treba to z nej vytrieť!´´

Postaršia žena túto poznámku  nepočula iba si hmkala na pánov svoje snažiac sa zahrať na city.

´´Ako to chceš spraviť?´´ Spýtal sa mladé ucho sledujúc postaršiu ženu ako Afričanku vítajúcu návštevníkov z Ameriky.

´´No treba niečo dlhé´´ Starý pán si chytil čelo a našpúlil pery,

Postaršia žena stále nariekala a prosila.

´´Drž hubu, žena !!!´´

Mladé ucho chvíľu rozmýšľal.´´ V šatníku som videl metlu.´´

Starý pán bol chvíľu ticho, potom iba prikývol :´´Fajn , zbehni po ňu´´

 

Tma

 

Filip potichu plakal. Jeho tvár osvetľovala iba úzky pás svetla prenikajúci cez škáru medzi dverami a stenou. Zrazu započul prichádzajúce kroky, a tak stíchol. Úzky pás svetla zrazu zahalil tmavý tieň. Odomykanie.

Dvere sa otvorili a pred chlapcom stál vysoký belasý muž, Mladé ucho.

Filip sa zľakol a rýchlo posunul viacej dozadu. Z nosa mu tiekli sople a na čele mal obrovskú napuchlinu. Mladé ucho sa na chlapca nachvíľku pozrel. Jeho výraz sa nemenil ani na sekundu, natiahol ruku ponad Filipovu hlavu, ten niečo zahmkal, asi to mal byť výkrik. Rukou šmátral za poličkou snažil sa nahmatať rukoväť metly. Vedel , že tam je. Mladé ucho roztvoril dvere dokorán aby mal svetlo. Chlapca schytil za ruku a doslova vyhodil von na chodbu. Chlapec padol na zem. Plakal.

 

Starý pán , sediac na gauči, sledoval postaršiu ženu, kľačiac , ako ho prosí. Starý pán rozmýšľal, nebol vo svojej koži. Žena plakala. Žena sa postavila, stála chrbtom otočená ku konferenčnému stolíku, hľadala milosť u starého lupiča. Na stole bol položený svietnik

 

Niečia ruka sa naťahovala za rukoväťou metly, ktorá bola zapadnutá za poličkou.

´´Do riti aj s metlou!!!´´, nadával.

Filip sedel na zemi ani sa nepohol, iba plakal. Občas si rukávom pravej ruky pretrel sople. Pozeral sa do strán, čo sa deje.

Mladé ucho to vzdal a pomaly vyšiel zo šatníka. Pozrel na malého Filipa ako plače. Rozkašľal sa.  A potom mu pozrel na jeho malé rúčky.

tma

Mladé ucho držal Filipa okolo pásu a pchal ho dovnútra.

Chlapec krútil hlavou, že nie, reval.

Mladé ucho mu schytil ruku a doslova ju pchal medzi stenu a poličku. Filip dychčal, páska sa v krajoch chvela vetrom z chlapcových úst.

Zrazu krik. Dedo zakričal, a to z chuti.

´´Ty vyjebaná kurva!!!´´Ozvalo sa v pozadí.

Niečo sa rozbilo.

Mladé ucho spozornel: ´´Starký!´´ Okamžite pustil chlapca na zem a vybehol smerom  do obývačky. Naskytol sa mu pohľad na postaršiu ženu, ktorá nehybne ležala v rozbitom konferenčnom stolíku. Vedľa nej postával udychčaný dedo, ktorý si dlaňou držal oko, na ruke mal krv a na zemi bol červenkastý svietnik.

´´Ty kurva jedna vyjebaná, zdochni!!!´´,reval, ´´Moje oko, nič nevidím, Jurko´´

Mladé ucho ostal nehybne stáť ,nevedel uveriť vlastným očiam. Pozeral na svojho raneného starkého a na jednu mŕtvolu. Zrazu z poza jeho chrbtu vybehol malý Filip smerom k vchodovým dverám a zmizol za nimi.

Mladý Lupič okamžite spozornel a rozbehol sa  za nim.

Starý pán sa jedným okom pozrel na mŕtvu matku a v  bolesti sa posadil  na gauč.

Tma

 

Malý Filip beží po chodbe. Jeho oči zalievajú slzy. Ústa má zalepené lepiacou páskou. Dupoce. Zastavuje pri každom byte a klope na dvere. Keď z bočnej steny  zrazu vyletí  v tmavom obleku Mladé ucho, chlapec sa rozplače a beží ďalej, nemôže ani len kričať. Keď ho Mladé ucho zbadá, zrýchli ako na formule, netrvá mu to dlho a chlapca dobehne. Reflexne ho sotí o stenu ako pred tým jeho kolega, chlapec padá na zem v bezvedomí. Mladé ucho mu z úst sťahuje pásku. Z oslovených dverí pomaly vychádzajú ľudia.

´´Bože, veď krváca!!, ozve sa jedna suseda. Mladé ucho venuje krátky pohľad Filipkovej hlave.

´´To nevadí, ja to zvládnem, nebojte sa.´´ Mávne rukou. Som jeho strýko, chlapec spadol...to on vkuse.“

Niektorí krútia hlavami.

´´A to vy ste klopali?´´ Ozve sa jedna babka. Mladé ucho nevie , čo má povedať, chvíľu váha, ľudia ho sledujú. Mladé ucho drží chlapca v náručí.

´´Nie , Neklopal som..idem mu to ošetriť´´, postaví sa aj s chlapcom,´´ vďaka ...´´ odchádza k výťahu naspäť do bytu.

Ľudia pomaly zatvárajú dvere.

Posledná zatvára babka, ktorá hladí na kúsok lepiacej pásky na zemi.

 

Starý pán s krvácajúcim okom ťahal telo postaršej ženy do kúpeľni. Krčil pri tom všetky možné koberčeky. Svojimi lakerkami stúpal žene po prstoch, ktoré ju už vôbec neboleli.  Telo padlo do vane. Z kohútika začala tiecť voda. Tekuté mydlo sa vylialo do priestoru, začali sa robiť bubliny. Starý pán si vydýchol a nahol sa k umývadlu, nad ktorým bolo zrkadlo.

V pozadí zaznelo otvorenie dverí a v zapätí zatvorenie. Starý lupič na to nereagoval. Otvoril skrinku a vytiahol z nej obväz

´´Starký, tu si?´´

´´V kúpeľni som´´ ,obzeral si svoje krvavé oko.´´ Ach tá kurva jedna!!!´´ nadával so skrčeným výrazom v tvári. ´´ moje oko!!´´

Mladé ucho sa práve objavil vo dverách kúpeľne. V náručí mal chlapca.´´ Je to zlé ,starký?´´

Dedo sa na neho otočil:´´ Neser ma aj ty, Juro!!!´´Nervózne naznačil nespokojnosť s vnukovou otázkou.

´´Daj toho malého do vane´´ Prikázal bez jediného pohľadu na Mladé ucho.

´´Hej, jasné...´´

Mladé ucho položil Filipka na mamu.

´´Počkaj , daj ich tak akože sa spolu kúpali´´

´´Jaj.. a to je ako?´´ Nevedel Mladé ucho , ktorý si zložil sako a vyhrnul rukávy.

´´Piči, normálne ho daj do jej náručia! Ešte ich vyzleč...´´

´´Aha , ok,´´ Mladé ucho tak aj spravil. Položil chlapca do lona matky a jej ruky dal okolo jeho krku.

Starý pán si práve doviazal obväz okolo hlavy.

´´Musíme ísť potom do nemocnice, starký ´´, naliehal vnuk

´´Nemusíme..´´

CRRRRN

Obaja lupiči spozorneli.

CRRRRN

Niekto zvonil pri vchodových dverách.

Mladé ucho ticho počúval

´´Choď sa pozrieť, ja to tu dokončím...´´

Vnuk prikývol a pomaly došiel k vchodovým dverám. Pozrel sa cez kukátko, bola to tá babka na chodbe. Mladé ucho zaklial a rukami si chytil ústa.

´´Do rite´´, zašepkal. Pozrel sa ešte raz, babka tento krát zaklopala. Klopanie bolo hlasné, keďže Mladé ucho stál priamo za dverami.

 

KLOP KLOP.

 

Starý pán vzal do rúk fén, ktorý bol len položený na práčke. Zapol ho do zástrčky. Mŕtva žena s deckom ležali vo vani, ktorá sa pomaly napúšťala vodou a bublinkami.

 

Mladé ucho sa nadýchol a otvoril dvere.

´´Dobrý!´´ Nahodil pekný úsmev.

Babka sa na mladíka zapozerala a potom sa taktiež usmiala.´´ Dobrý, ja som sa chcela , iba presvedčiť, či je chlapec v poriadku.´´

´´Chlapec? ´´, zatvári sa prekvapene,´´ ale jasné už je v pohode, momentálne spinká, viete.´´

Babka pokývala hlavou, že chápe. Očami Mladé ucho analyzovala ako robot.

´´Jaj, no ale pre istotu som zavolala sanitku, za chvíľu tu budú, tak aby ste sa nezľakli´´, usmiala sa.

Mladému uchu zhasol úsmev na tvári.

´´Volali ste? ..prosím?´´

 

Starý pán sklopil záchodovú misu a ťažkopádne sa na ňu postavil. Cez svoju hlavu si preložil vnukove sako.

 

´´Kedy ste volali?´´

´´Asi pred desiatimi minútami´´

Mladé ucho sa zatváril vážne.

Zrazu sa  v pozadí vynoril starý známy zvuk  sirény...just akoby z amerických filmov.

Babka sa usmiala.

Mladé ucho sa usmial taktiež. Nevedel čo mal robiť ako sa mal zachovať. Iba v tých dverách postával a naďalej hral svoju rolu strýka. Nezodpovedného strýka.

Zaznel výťah.

Červené svetielko sa rozsvietilo.

´´Mám počkať s vami?´´

Mladé ucho neodpovedal, iba sledoval to červené svetielko.

´počkám s vami ´´Babka sa usmieva.

Mladé ucho nevnímal nič iné ,iba výťah. Prichádzajúci výťah.

 

Starý pán drží v ruke fén. Zrazu otočí svoj pohľad od vani smerom do chodby.

tma

Starý pán vhadzuje fén do vane.

Tma

čľup

Obrovský skrat. Všetky žiarovky popraskali.

tma

Zrazu na chodbe vypne svetlo, všetko zhasne, výťah nefunguje. Babka je celá v šoku, Obaja spadnú na zem.

V kúpeľni sa na chvíľu zjavili elektrické blesky.

Mladé ucho nechápe , čo sa stalo, no potom mu to dôjde. Zhlboka dýcha, po chvíľke sa začne smiať. Smeje sa na celú chodbu.

Keď  zrazu zo schodiska vyjdú  ambulanti.

´´Nejaká Žena je zaseknutá vo výťahu, nastal tu skrat..sme na mieste.´´ Povie ambulant do vysielačky potom sa pozrie na Mladé ucho, ktorý opäť nevníma:

´´ Tak kde je chlapec?´´

 

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

PLUS

Podnikajú na hranici prežitia. V kráľovstve polievok sa držková nevarí

Do niekoľkých hrncov naložili dvaja Bratislavčania svojho tvorivého ducha i značnú časť finančných úspor.

PLUS

Prečo je dobré nájsť si architekta

Len rozumný architekt vymyslí dom, v ktorom budete naozaj šťastní.

ŠPORT

Fotografka z Tour: Sagan má výraznú tvár, je fotogenický

Češka bola roky jedinou ženou, ktorá fotila Tour z motorky.


Už ste čítali?